Více informací

Oficiální webové stránky k projektu restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje - programu RE:START

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.

Jakub Unucka: Turistická centra v Beskydech musejí být lépe dostupná, základem je elektrifikovaná železniční trať

14. 06. 2019 | Moravskoslezský kraj

Výstavba nové lanovky na Pustevny, propojení golfových hřišť v Ostravici a Čeladné, rekonstrukce skokanských můstků ve Frenštátě pod Radhoštěm nebo proměna brownfieldu bývalé pily v Ostravici. To vše je součástí projektu na turistické využití Beskyd, který je coby jedna z priorit Moravskoslezského kraje zahrnuta do aktualizovaného akčního plánu Strategie hospodářské restrukturalizace známého pod názvem RE:START. Tento plán bude už brzy předložen ke schválení vládě.

Celý článek

Moravskoslezský kraj je průmyslovým regionem, který je historicky nadprůměrně závislý na velkých tradičních firmách z oblasti hutnictví, důlního průmyslu a strojírenství. Útlum tradičních odvětví, ke kterému postupně dochází, a s tím související odliv talentovaných mladých lidí způsobuje pokles počtu obyvatel v průměru o 5-10 tisíc ročně. Strategie hospodářské restrukturalizace může pomoci vyrovnat se se změnami, kterými region prochází a reagovat s předstihem na hrozby, které mohou nastat v souvislosti s transformací průmyslu.
doc. Ing. Jiří Cieńciała, CSc., vládní zmocněnec pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj