Více informací

Oficiální webové stránky k projektu restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje, který vychází z usnesení vlády č. 826 z 19. října 2015.
Úřad vládního zmocněnce pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.

Český rozhlas o RE:STARTu

11. 07. 2018 | ČR

42 miliard korun, které mají pomoci nejchudším regionům v Česku. To je ve zkratce obsah programu RE:START, který vláda schválila přesně před rokem. Speciální dotační programy míří do Moravskoslezského, do Ústeckého a do Karlovarského kraje. A mají široký záběr. Od příspěvků na demolici vybydlených domů a továren, přes podporu vysokých škol až po testování vozidel bez řidiče v reálném provozu. Jak program Re:start hodnotí po prvním roce politici a lidé z regionů, i o tom bude dnešní pořad Zaostřeno. Jeho autor Tomáš Jelen natáčel v Ústí nad Labem. K POSLECHU ZDE. Přepis celého pořadu níže…

Celý článek

Moravskoslezský kraj je průmyslovým regionem, který je historicky nadprůměrně závislý na velkých tradičních firmách z oblasti hutnictví, důlního průmyslu a strojírenství. Útlum tradičních odvětví, ke kterému postupně dochází, a s tím související odliv talentovaných mladých lidí způsobuje pokles počtu obyvatel v průměru o 5-10 tisíc ročně. Strategie hospodářské restrukturalizace může pomoci vyrovnat se se změnami, kterými region prochází a reagovat s předstihem na hrozby, které mohou nastat v souvislosti s transformací průmyslu.
doc. Ing. Jiří Cieńciała, CSc., vládní zmocněnec pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj