Oficiální webové stránky k projektu restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje, který vychází z usnesení vlády č. 826 z 19. října 2015.
Úřad vládního zmocněnce pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.

Nechceme říkat našim dětem – Odstěhuj se, tady se nedá žít!

20. 06. 2017 | Ústecký kraj

Oživení za desítky miliard korun čeká v následujících letech tři tuzemské regiony v rámci projektu nazvaného Restart. Akční plán na hospodářskou restrukturalizaci Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje, obsahující konkrétních opatření podpory, projedná vláda v nejbližších dnech. Jak projekt vznikal a jaké přínosy bude mít pro Ústecko, jsme se ptali spoluautorky Gabriely Nekolové, zástupkyně zmocněnce vlády pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj a náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí.

 

Celý článek

Severozápadní Čechy jsou moje srdeční záležitost a osobně udělám všechno proto, aby začaly opět vzkvétat. Jsem přesvědčena o tom, že projekt Restart pomůže Ústeckému i Karlovarskému kraji k hospodářskému růstu a jejich obyvatelům k vyšší kvalitě života. Naší misi budu považovat za úspěšnou teprve tehdy, až budou tyto regiony opět prosperující a atraktivní a jejich obyvatelé na ně budou znovu pyšní.
Gabriela Nekolová, DiS., zástupkyně zmocněnce vlády pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj