Oficiální webové stránky k projektu restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje, který vychází z usnesení vlády č. 826 z 19. října 2015.
Úřad vládního zmocněnce pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.

Český rozhlas o RE:STARTu

11. 07. 2018 | ČR

42 miliard korun, které mají pomoci nejchudším regionům v Česku. To je ve zkratce obsah programu RE:START, který vláda schválila přesně před rokem. Speciální dotační programy míří do Moravskoslezského, do Ústeckého a do Karlovarského kraje. A mají široký záběr. Od příspěvků na demolici vybydlených domů a továren, přes podporu vysokých škol až po testování vozidel bez řidiče v reálném provozu. Jak program Re:start hodnotí po prvním roce politici a lidé z regionů, i o tom bude dnešní pořad Zaostřeno. Jeho autor Tomáš Jelen natáčel v Ústí nad Labem. K POSLECHU ZDE. Přepis celého pořadu níže…

Celý článek

Severozápadní Čechy jsou moje srdeční záležitost a osobně udělám všechno proto, aby začaly opět vzkvétat. Jsem přesvědčena o tom, že projekt Restart pomůže Ústeckému i Karlovarskému kraji k hospodářskému růstu a jejich obyvatelům k vyšší kvalitě života. Naší misi budu považovat za úspěšnou teprve tehdy, až budou tyto regiony opět prosperující a atraktivní a jejich obyvatelé na ně budou znovu pyšní.
Gabriela Nekolová, DiS., zástupkyně zmocněnce vlády pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj